Hakkımda

’87’den beri İstanbul’un havasını soluyor. Birisi İstanbul’un havasını solurken kaçırdığın bir şeyler var mıydı diye sorsa şöyle cevap vereceği umulur: “İtiraf ediyorum: Sevgili kütüphanem, okumayı söktüğümden üniversite yıllarına kadar geçen süreçte sizlerle yakın dostluklar kuramadığım için affedin beni!” İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’ne devam ederken dernek ve vakıflarla tanıştı. Eylül 2007-Haziran 2008 tarihleri arasında aylık siyaset, ekonomi ve toplum dergisi Anlayış’ta “Ekonomide Gündem” sayfalarını hazırladı. Aynı zamanda ekonomi üzerine makaleler yazdı. Gıda sektöründe farklı firmalarının muhasebe, ithalat, ihracat ve pazarlama departmanlarında staj yaptıktan sonra “okul ile birlikte bir işte çalışayım” düşüncesinden hareketle Türk Hava Yollarında altı ay çalıştı.

Yaklaşık beş yıl Kültür-Sanat-Edebiyat Dergisi Kandil‘in editörlüğünü yaptı. Şimdilerde Türk Hava Yolları, Ankara Satış Müdürü olarak çalışmaya devam ederken, iş dünyasının sunduğu pratik çözümleri akademik hayatın teorisiyle birleştirmek adına Marmara Üniversitesi Pazarlama doktorası yaparak 2020 yılında (10 Temmuz) Dr. oldu.

İş hayatından elde edilen deneyimler, akademik makalelerden çıkarımlar, kültür-sanat ve gezi yazıları sizlerle paylaşılacaktır. Paylaşımda bulunmanın önemini, bundan asırlar önce yaşamış olan Yusuf Has Hacib, “Kutadgu Bilig” adlı eserinde güzel bir şekilde ifade etmiştir.

“Bilgiyi uygularsan büyürsün, paylaşırsan efsane olursun.”

“Acaba” ve  “merhaba”larınızdan beni mahrum etmeyin.

İletişim bilgilerim;

melihtorlak@gmail.com, facebook.com/melihtorlaktwitter.com/melihtorlak

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir